MALATYA YAZIHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN MOBİL TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

-
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN MOBİL TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, oluşturduğumuz mobil tercih danışmanlığı komisyonları sayesinde öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Ortaokulu bitirip sınavla veya sınavsız yerleştirme tercihlerinde bulunarak ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir ortaöğretim kurumuna kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin işi artık çok kolay.

Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan Mobil Tercih Danışmanlığı komisyonu, ilçe genelindeki ortaokullarımızı gezerek öğrenci ve velilerimize tercih konusunda danışmanlık hizmeti veriyorlar. Okulları gezip, öğrencilerimizin puan ve yüzdelik dilimlerine göre, yerleşebilecekleri en iyi ortaöğretim kurumunu tercih etmeleri için görev alan tercih danışmanlarımız, yaptıkları işin çok önemli olduğunu, velilerle ve öğrencilerimizle birebir görüştüklerini, öğrencilerimizin tercih edebilecekleri okullar hakkında ayrıntılı bilgiler vererek, avantaj ve dezavantajlarıyla okulların özelliklerini veli ve öğrencilerimizle paylaştıklarını ve bunun neticesinde de öğrencilerimizin tercih yaparken zorlanmadıklarını belirtiyorlar.

Bu kapsamda, İlçe  Kaymakamımız Sayın  İdris AKÇA,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Fethi TAYLAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Yılmaz KONUK, Kömüşhan Abdurrahman Serttaş Ortaokulumuza ziyarette bulunarak, komisyon çalışmalarını yerinde incelediler. Velilerimiz ve öğrencilerimizle görüşen İlçe Kaymakamımız Sayın  İdris AKÇA,  mobil tercih danışmanlığı hizmetinden memnun kalındığını belirterek, tercih danışmanlığı hizmetini sunan yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

 

09-07-201809-07-201809-07-201809-07-201809-07-201809-07-2018

Yeni Mahalle Hekim Sokak No23 Yazıhan/MALATYA - 0422 751 40 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.