MALATYA YAZIHAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"GÖRDÜĞÜM EN İYİ PROJE" : GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK

"GÖRDÜĞÜM EN İYİ PROJE" : GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK

     Yazıhan Sürür Abdurrahman Serttaş İlk ve Ortaokulu öğrencileri "ÇEVREYİ HOR GÖREN, GELECEĞİ ZOR GÖRÜR", "GERİ DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK" adını verdikleri bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiler. Öğrenci ve öğretmenler Sürür’de ve Yazıhan’da geri dönüşüm noktasındaki eksikliklere dikkat çekmek, çevre konusunda farkındalık oluşturmak ve geri dönüşüm yoluyla atıkların ekonomimize katkı sunmasını sağlamak amacıyla okul yolunda bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Sürür Abdurrahman Serttaş Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Şerife GÜÇLÜ´nün günün anlam ve önemini ifade eden açıklaması ve öğrencilerimizin çevre andı okumasıyla başlayan, öğrencilerin kendi el emekleriyle geri dönüştürülebilir malzemelerden yaptıkları giysiler ve hazırladıkları dövizlerle katıldıkları yürüyüş mahalle halkının oldukça dikkatini çekti. Yürüyüş boyunca "SENİN EVİN DOĞA, TUT ONU BIRAKMA" , "İLERİYİ DÜŞÜNÜN, GERİ DÖNÜŞTÜRÜN" , DOĞANIN DOKTORU SENSİN, GERİ DÖNÜŞTÜRMEYE NE DERSİN?", "AMBALAJ ATIKLAR ÇÖP DEĞİLDİR" sloganları atarak ilerleyen öğrenciler vatandaşlara broşür dağıtımı gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrasında Sürür yol ayrımında bulunan jandarma trafik kontrol noktasını ziyarete giden öğrenciler hem yol kenarında bulunan mahalle esnafına, hem jandarmamıza hem de jandarmanın çevirme uyguladığı araçlardaki vatandaşlara ikramda bulunarak broşür dağıtımı yaptı. Kaymakamımız Sayın İdris AKÇA, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat ÖZTÜRK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethi TAYLAN´ı makamlarında ziyaret ederek projelerini anlatan okul yöneticileri ve öğrencileri projelerinin çok beğenildiğini belirttiler.

     İlçe Kaymakamımız Sayın İdris AKÇA böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdikleri için okul yönetimine, öğretmenlere, velilere, okul aile birliğine destek veren kişi kurum ve esnaflara teşekkür ettiğini ifade etti.

24-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-2018

Yeni Mahalle Hekim Sokak No23 Yazıhan/MALATYA - 0422 751 40 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.